Noah

12. january 2015 at 21:07 | Ann |  Movies
Jde se kritizovat! ^^ Bude to dlouhý článek. :D
Film natočený minulý rok, do kterého obsadili ty ze slavnějších herců, aby si nahrabali sledovanost. Já osobně jsem se na to koukala kvůli něčemu jinému, ale o tom později. Režii má na svědomí Darren Aronofsky, stejně tak i scénář.
Takže než se dostanu k jádru mé smysluplné kritiky, bylo by dobré vás seznámit s obsazením.

V hlavní roli Noaha (ať zůstaneme u originálu) je Russell Crowe. Je mi nesympatický, ale budiž.


Komu přijde povědomý, možná z filmu Gladiator. Ale z toho znám jen soundtrack, souu.. :D
Co k němu ještě dodat. Na roli se hodí, ale nemám ho ráda.. :D

V roli jeho manželky, na jejíž jméno si nemůžu vzpomenout je Jennifer Connelly. Jo, dobrý výkon. Dobrý. ..Neemah? Naamah? Chm.


Emma Watson jako Illa. To jméno se mi nehorázně líbí. Byla dobrá, ale možná by to na mě udělalo větší dojem, kdyby před tím nehrála v HP.. :D Ale to už nemá cenu řešit. :D


Roli Noahova synka Shema si zahrál Douglas Booth. Uhhhh...Ne. Nemám ho ráda. :D


Shemův bratr šunka (just kidding. Ham).. Prostě.. Hele, Percy Jackson! Černá ovečka rodiny. Ale má proč. Já osobně ho moc dobře chápu a na jeho místě bych taky byla černá ovce.


Pak je tam ještě jeden nedůležitej synek, netřeba zmiňovat.

No a samozřejmě nějaký ten bad guy, že.
Ray Winstone jako Tubal Cain. Prostě bad guy.


A kdo nám tu chybí? Někdo, kdo se objeví vždycky, když ho nejmíň čekáte.. Ano! Je to Anthony Hopkins! A kdo to neuhádl, nedostane čokoládu. Hraje tam moudrého senilního dědu, kterého zajímají jen jahody.


A teď konečně příběh! A kritika. Jej.
Takže celý film je pojatý -logicky- v křesťanském smyslu. Noah má sen, kde vidí mrtvoly pod vodou a vydedukuje z toho, že za nedlouho se Bůh rozhodne vyhubit lidstvo potopou. Vydává se i s rodinou (a malým miminem!) na nějaké místo, které ve snu viděl. Najdou i malou holčičku (Illa, překvapivě), do které se Shem zamiluje a je zraněná, tak jí vezmou sebou. Cestou ale narazí na tyhle potvůrky.


Jedná se o anděly, které Bůh potrestal myslím kvůli tomu, že lidem pomáhali, když neměli. Seslal je a Zem v takovéhle podobě a oni jsou od té doby uzavření a na první dojem i zlí. Divné. Mám je tam ráda, ale prostě divné. :D Ti andělé pomohou Noahovi najít to místo. Ten poté se svým nejstarším synem Shemem vyleze na nějakou horu, kde má žít jeho děda. Ten mu dá semínko, ze kterýho na druhej den vyroste dostatečně velký les na to, aby se postavila archa a ještě zbylo. Tak se stavělo. i když andělé pomáhali, trvala stavba dlouho a stihlo se i zjistit, že Illa kvůli svému dřívějšímu zranění nemůže mít děti (se Shemem). A pak se to prostě celé zamotá. Percy.. pardon, Ham, bude žárlit na Shema, protože on žádnou holku, se kterou by mohl na později prázdném světě založit rodinu, nemá. Tu pak ale později najde mezi velkou skupinou lidí, které k arše přivedl Tubal. Noah ale nakonec tu holku nechá zamřít a tak se Percy přesune do pozice černé ovce, protože se Noahovi vzepře.


Wait. Vlastně Ham. Noahovi už vše začíná lézt na mozek a plánuje smrt celé své rodiny, protože si myslí, že po potopě by neměl žít nikdo z lidí. Jen zvířata. Pak zjistí, že je Illa "zázrakem" těhotná (ten děda jde do lesa hledat jahody, ona ho potká, protože hledá Percyho-ten je s tou ještě živou holkou- děda jí sáhne na břicho a prostě tak. Pak ještě v tom lese narazí na Shema, který taky Percyho hledá, tak se se Shemem ním vyspí, protože fuck Percy. Teda Ham. Damn.). Tak jí řekl, že když se narodí holčička, tak jí zabije. A když kluk, tak ho nechá žít, ale také se nakonec bude muset zabít, tuším. Prostě dilema. Pak přijdou zvířata. Nejprve ptáci, poté ještěři, hadi a podobná havěť a nakonec savci.


Mezitím kuje Tubal pykle a když je archa hotová a začne -konečně- pršet, zaútočí na Noaha ve snaze archu dobýt. Andělé v bitvě také pomáhají a zjistí, že když umřou, jejich těla se rozpadnou a je jim odpuštěno, takže jako opravdoví andělé (spíš záblesky světla) vyletí do nebe. Archu nakonec nedobijou, ale Tubal se nějak propašuje dovnitřku lodi a Percy ho tam najde, ale Noahovi o tom neřekne, protože se chce pomstít za to, že nechal zemřít jeho holku.
Komplikovné. Noah se mezitím do lodi zavře i s rodinou a chvíli na o je všude kolem voda. Manželka Noaha ho soudí, protože kolem se ozývají výkřiky nevinných lidí a on jim nechce pomoct. Nemám ho ráda. Po nějaké době co se plaví na vodě Illa porodí, jak jinak než dvě holčičky. Protože Shem ví, že je chce Noah zabít, jde do suterénu, kde uvidí, jak se Noah bije s Tubalem a Percy, totiž Ham to všechno sleduje s nožem v ruce. Shem na to kašle a zaútočí na Noaha, Tubal ho ale okopne, že Noah je jeho a nakoec Per- Ham Tubala zabije bodnutím do podpaždí. Podpaždí. Je to sci-fi. Jak můžete hádat, všechno dobře dopadne, Ham (achachá) někam odejde a lidstvo se opět začne rozmnožovat.


Takže. Nebyl by to zas až tak špatný film, kdyby nebyl tak špatný. Je tam přebohováno, až moc nelogických věcí a souvislostí, někdy se až člověk chytá za hlavu. Všechno je strašně předvídatelné, ale co u takového filmu chcete. Kdybych měla hodnotit na hvězdy.. Dávám tomu dvě.
A proč jsem se na to vlastně koukala?


ánoooo

Prostě nej scéna, kvůli které bych na to šla i do kina. Jo.

No, příště se budu víc snažit a dloubat, slibuju. :D

Ann
at your service
 

1 person judged this article.

Comments

1 Beatrix Beatrix | Email | Web | 20. january 2015 at 16:36 | React

Já tyhlety scifi filmy moc nemusím. Nemám ráda Harryho Pottera ani Hobita či Pána prstenů... Takže ten film by mě nelákal, ani kdyby na něj byly stoprocentní recenze :D

2 Elis Elis | Web | 21. january 2015 at 18:08 | React

Tenhle žánr nevyhledávám, ale když je to k vidění, tak se kouknu...

3 Nu. Nu. | Web | 24. january 2015 at 12:47 | React

Já nevím, ale mě prostě přijde úplně pošahaný zfilmovávat Bilbi :D Tohle se mi taky fakt nelíbilo (film ne tvá recenze), koukala jsem na to kvůli hercům :D. A teď jak je v kinech ten Mojžíš... či jak se to jmenuje... no to už je úplně totálně příšerný :D Ale soudím tak jen z ukázek.

4 Veri Veri | Web | 24. january 2015 at 22:26 | React

[3]: Taky mi přijde divný filmovat bibli :D
Já Noaha narozdíl od Ann neviděla, ale Mojžíše (Exodus) jo. Šla jsem na to kvůli kámošce a ta na to šla kvůli herci. Nebavilo mě to :D

5 CherryPie CherryPie | Email | Web | 24. march 2015 at 18:28 | React

Všichni moji přátelé tenhle film naprosto milují,já ho ale také zrovna nejvíc nemusím. Nelíbil se mi

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement