What We Did On Our Holiday (2014)

1. february 2015 at 22:27 | Veri |  Movies
Čus,
Veri vám přináší článek o filmu What We Did On Our Holiday.
Nemyslím, že by to někdo z vás znal, jelikož v česku to ani v kinech nebylo (ano, tunu kravin včetně 50 Odstínů nám tu hrajou, ale některý dobrý filmy prostě vynechaj) a na netu se to shání poměrně těžko... (já po tom cíleně pátrala) :D
Viděla jsem to bez titulků, tak snad jsem všechno pochopila správně :D
Enjoy!

Rok: 2014
Země: Velká Británie
Délka: 95 minut
Žánr: Komedie
Režie: Andy Hamilton, Guy Jenkin
Scénář: Andy Hamilton, Guy Jenkin
Shrnuto stručně?
Na začátku je to 100% komedie, pak trochu vážnější a na konci to možná někoho i dojme.

Rozhádaný manželský pár Doug a Abi McLeodovi vyráží i se svými třemi dětmi na oslavu narozenin Dougova otce, který je vážně nemocný, takže je možný, že jsou to jeho vůbec poslední narozeniny.
Děti mají zakázáno mluvit o tom, že rodiče nežijou spolu. Jenomže už cestou se začnou objevovat první neshody a hádky, což může tenhle plán dost ohrozit.

Trailer (tak nakonec prej dva :D)

Odkaz na shlédnutí on-line:

A všici McLeodovi (fotka z premiéry):
(zleva: Ben Miller - Gavin, Rosamund Pike - Abi, Lewis Davie - Kenneth, David Tennant - Doug,
Billy Connolly - Gordy, Amelia Bullmore - Margaret,
děti: Harriet Turnbull - Jess, Bobby Smalldridge - Mickey, Emilia Jones - Lottie)

To by byl takovej ten spoiler-free úvod a teď jdem na podrobnější popis... :D


Po pár záběrech na skotskou krajinu začíná děj během hektických příprav k odjezdu, kde se hned na úvod dozvíme něco o dětech.
Nejmladší - Jess - je dost tvrdohlavá holčina, co si vynucuje věci tím, že zadrží dech na tak dlouho, až z toho omdlí, pokud jí do tý doby není vyhověno. Jo a má ráda kameny. Hodně. Tak hodně, že ty nejoblíbenější musejí vzít s sebou.
Prostřední - šestiletý Mickey - je očividně hodně posedlý severským božstvem. Pobíhá kolem s mečem a řve něco ve smyslu "Ve jménu Odina"... Sympaťák :D
A pak je tu nejstarší dcera - asi desetiletá Lottie - která je na svůj věk docela vyspělá (myslím po rozumový stránce). Od začátku má problém s tím, že budou rodiče lhát. Má dokonce notýsek, kam si lži (a všechno možný) zapisuje.

(zleva Micky, Lottie a Jess)

Když se konečně děti vecpou do auta, Abi zjistí, že nemá klíče. Vypadá to, že se s Dougem každou chvílí pohádaj, ale děti je vždycky včas okřiknou "ať nezačínají". Nakonec si jde Doug půjčit klíče od sousedky, která mu je ale nechce dát.
V tuhle chvíli se diváci teprve dovtípí, jak to vlastně je.
Když totiž Doug řekne, že ty klíče chce Abi a ne on, sousedka mu je dá. A můžou vyrazit.
V autě nastává další diskuze. Jejich cesta totiž vede z Londýna až kamsi do Skotska. Abi ví, že to za den nestihnou, jenomže Doug už řekl, že ten den dorazí, takže trvá na tom, že pojedou skoro non-stop. Nakonec dokonce vylezou z auta a pohádaj se. Začíná panovat dusná atmosféra.


Potom (technicky vzato je to před tou hádkou, ale já to chtěla mít míň chaotický) se nachvíli přesuneme za jiným členem rodiny McLeodových - oslavencem Gordym. Ten si spokojeně rybaří na malém člunu. Nebo to tak vypadá. Když ho přišel zkontrolovat jeho druhý syn - Gavin - poznamenal: "Nikdy jsem neviděl někoho tak zaujatého rybařením."
Pak odešel a divákovi se naskytl pohled na televizi se záznamem dostihů, která byla posazená ve člunu.


Teď se vracíme zpátky k Dougovi, Abi a dětem. Nakonec přece jenom přespali v jakýsi vesnici. Jenže to zřejmě nikomu z nich od únavy nepomohlo, protože jejich cesta vyvrcholí poměrně vtipnou scénou, kde je vidět, že spí všichni krom Jess. Ta duchapřítomně přidržuje volant.
Jakmile se všichni probudí a zjistí, že Doug při řízení usnul, Abi se naštve ještě víc.


Nakonec ale bez úhony dorazili za Gordym.
Ve velkolepě zařízeném sídle jsou uvítaní Dougovým bratrem Gavinem. Tomu, stejně jako jeho ženě Margaret, se moc nezamlouvá chování děcek. Jeich vlastní syn, Kenneth, je totiž už odrostlý - tak kolem 17 (tipovala bych) - a hraje na housle. A samozřejmě není "Londýňák".

(zleva Gavin, Doug a Abi)

V den příjezdu pak jenom hrají hry, konverzují a podobně, o tom není moc co napsat...
Druhý den bere děda Gordy Lottie, Mickyho a Jess ven, přestože mu to ostatní rozmlouvají. Nechá je řídit auto a dělat blbiny, protože ví, že člověk by si měl život užít. Se všemi třemi se dost skamarádí a na pláži si udělají táborák, kde si povídají.
S Mickym si povídají o Vikinzích a Gordy prozradí, že když zemře, nejleší by mu přišel vikingský pohřeb (na hořící lodi), protože při tom by se rodina snad tolik nedohadovala o každou blbost.
Lottie prozměnu vysvětluje, že ať mají lidi jakýkoli blbý vlastnosti, nemělo by na tom záležet, dokud se mají aspoň trochu rádi.
Potom pošle děcka sbírat kraby a... zemře.
Když na to děti přijdou, doběhne Lottie zpátky do domu, aby to někomu řekla. Ale Abi a Doug se hádají a ona jak to vidí, se rozhodne, že nikomu nic neřekne. Zatím.
Vrátí se na pláž, se sourozenci postaví dědovi vor, naloží ho na něj, za pomoci auta dotáhnou do vody a zapálí. Potom, jakoby nic, se vrátí do domu.


Když dorazí, oslava má každou chvíli začít. Abi se teda zeptá, kde nechali dědu, Lottie jí po pravdě odpoví. A pak to jede.
Gavin je naštvanej, volají policii, oznamují to příchozím a rozpouští oslavu. Nějaká ženská jménem Agnes, co pracuje s dětma, se sourozenců vyptává, co se přesně stalo. Čím dýl s nima mluví, tím víc jako blázni jí připadaj.
Ještě ten večer děcka namíchnou Gavina ještě víc, když na všechny obrazovky pustí video, kde Margaret ničí nějaký obchod.
Asi o den později je dům obklopenej novináři. Agnes chce vzít děcka od rodiny, kvůli Lottiiným záznamům hádek Douga s Abi.
Všichni se hádají a v tu chvíli situaci zachrání právě Lottie, když odcituje slova dědy, o tom, že dokud se mají rádi, je jedno, kdo jaký je (...)
V tu chvíli hádky ustanou a dokonce i ta Agnes (poslouchala za rohem) vrací Lottiin notes a odchází.

Nakonec se všichni sejdou na kopci nad pláží a Doug s Gavinem mají proslov.
Kenneth a kapela z oslavy začnou hrát a vzniká jakási mini tancovačka.


Uplným koncem je, jak jsou Doug a Abi s dětmi na pláži. Děckům se omlouvají za hádky, říkaj, že se nebudou rozvádět, ale zároveň zůstávají žít odděleně. (jsem borec na češtinu, vím to :D). A Abi se nebude stěhovat z Londýna.
Takže vlastně happy end. (Upřímně, kdyby to byl takovej ten "100% happy end" a vrátili by se k sobě, tak by mě to dost zklamalo :D)A co k tomu říkám já?
Well, přiznávám, že k tomuhle filmu jsem se dostala přes herce, co hraje Douga.
Když člověk k něčemu přijde tímhle stylem, jsou tři možnosti (jelikož já patřím mezi ty, co dokážou uznat, že je něco kravina, i když v tom hraje jejich idol :D)
  1. "Tak aspoň vim, odkavad ten obrázek byl. Znova na to koukat nebudu"
  2. "Bylo to pěkný. Za pár měsíců si možná dám rewatch..."
  3. "To je boží, ještě že toho herce znám, jinak bych přišla o super film. Už se těšim, až se na to podívám znova."
Ale právě WWDOOH (jak se tenhle film zkracuje) u mě spadá do tý 3. kategorie. Mimo vážně pěknej příběh je tam i boží skotská krajina. Jo a občas tam proběhne nějakej pštros. A už jsem zmínila, že se mi fakt líbil ten příběh? :D
Jediná věc, kterou bych chtěla vytknout nebo aspoň zmínit, byla ta podivná, skoro nulová reakce dětí na to, že jim umřel děda. "Děda zemřel ... spálíme ho." (Jasně, že takhle to nebylo, ale prostě... snad mě chápete)

(Ale stejnak dávám 10 z 10)

(pštros... já vám to říkala :D)

Veri
 

1 person judged this article.

Comments

1 Niky Niky | Web | 2. february 2015 at 18:02 | React

Zní to zajímave :D
Klidně budu affs :D

2 Kateřina. Kateřina. | Web | 2. february 2015 at 21:34 | React

Ahoj, dala jsem si vás do oblíbených a také bych chtěla být :-)

3 Cler Cler | Web | 3. february 2015 at 20:04 | React

Na začátku to vypadalo jako typický americký film, ale postupně to dostávalo osobitý příběh :) určitě se na to podívám. Dík za tip ;)

4 Tereza Tereza | 5. february 2015 at 19:15 | React

mě moc takové filmy nebaví, a pokud ano, tak musí být vážně dobré :)

5 Tereza Tereza | 5. february 2015 at 19:16 | React

*mně, omlouvám se :D

6 Freya Freya | Web | 7. february 2015 at 8:30 | React

Mohlo by to být fajn :D

7 KIRACone KIRACone | Email | Web | 14. july 2018 at 0:39 | React

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/why-do-you-have-swollen-feet-after-pregnancy>swollen feet after pregnancy</a>

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement