Shaun of the Dead

30. march 2015 at 18:46 | Ann |  Movies
Hay.
Takže, je to blbý, já vím, ale je tu opět recenze na film. Dvě za sebou. Hm. Blog by se tímhle mohl do budoucna teoreticky živit. Příště už bude normální článek, přísahám, i za Veri.
Já se tu dnes pokusím o recenzi k filmu Soumrak Mrtvých.

Rok: 2004
Země: Velká Británie
Délka: 100 min
Žánr: Romantická komedie..with Zombies
Režie: Edgar Wright

Stručný popis:

První část tří dílné série Krve a Zmrzliny (Cornetto trilogy) a asi také ta nejlepší. Chlap se snaží získat zpět svou bývalou přítelkyni. Nuda? Tak si to představte uprostřed zombie apokalypsy. Stále nic moc? Přidejte k tomu kopu srandy a zmrzliny Cornetto.

Trailer:


Ke shlédnutí:
http://www.milujemefilmy.eu/products/soumrak-mrtvych/

A kdyby měl někdo zájem o anglický dabing s českými titulky, tady je link ke stažení:
http://www.ulozto.cz/xcr1wfw/shaun-of-the-dead-cz-tit-avi

Tu jsou všeci dohromady.
(z leva: Ed - Nick Frost, Shaunova máma - Penelope Wilton, Dianne - Lucy Davis, David - Dylan Moran, Liz - Kate Ashfield, Shaun - Simon Pegg)

Tak a teď jdeme na podrobnější popis.


Shaun je zaměstnanec obchodu s elektrickými spotřebiči a žije v domě s nejlepším kámošem Edem a spolubydlícím Petem, který si na nic nedělajícího Eda stále stěžuje. Shaun má přítelkyni Liz, kterou už ale jejich vzath pomalu přestává bavit. Po náročném dni v práci, kdy se Shaun vrací z obchodu s Cornettem a plechovkou pepsi, narazí na svou kamarádku Yvonne. Ta se ho zeptá, jak plánuje s Liz oslavit jejich výročí. A Shaun si vzpomene, že zapomněl zamluvit místa v restauraci, kam měli s Liz v plánu jít. To moc nevylepší fakt, že v restaruraci už nejsou volná místa a zhorší to i pozdější telefonát od Liz, ve kterém ji namluví, že je všechno v pořádku.


Nakonec se jí rozhodne vzít do hospody k Winchesterovi, kam ale chodí neustále, takže se s ním Liz rozejde. Ed se tedy snaží Shauna rozveselit a opijí se, takže si neuvědomí, že ten člověk, co vydává divné zvuky do rytmu písničky, co si zrovna zpívají, je zombie. Nepřipadá jim ani divné to, když poté doma dělají blbosti a Pete jim vynadá, že ho bolí hlava, protože ho nějací "crackheads" pokousali.


Druhý den ráno jde Shaun do obchodu, kde u mrazáku na něčem uklouzne. Bere plechovku, Cornetto a čeká na prodavače, který v obchodě není. Jen z druhého konce místnosti se ozývají nějaké divné zvuky. Venku mu vše taky přijde normální, bezdmovci, co se po něm sápe řekne, že nemá drobné.
Doma sleduje televizi, kde mluví o epidemii. Ed, který stojí u okna, upozorní, že je na zahradě nějaká holka. Tak to jdou prozkoumat. Ta holka se chová vážně divně, takže usoudí, že je opilá. Když se na ně potom sápe, dělají si z toho srandu a Ed jí a Shauna vyfotí.


Nakonec už je štve, tak do ní Ed strčí a ona se nabodne na tyč. Oba dva zpanikaří a běží zpět domů, kde se dívají na zprávy. Tam hlasatel varuje, že v každém případě musí být zamknuté dveře a v případě napadení trefit zombie do hlavy, aby se odepsal mozek. No, ale Ed ty dveře zavřít zapomněl.


Když už jim konečně dojde, co se venku děje, rozhodne se Shaun dojet pro Liz a pak pro mámu. Mezitím mu máma volá, že jeho nevlastního otce pokousali, takže Shaun skládá plán. Nakonec se sejdou všichni (Shaun, Ed, Liz, David, Dianne, Shaunova máma a nevlastní otec Phillip) ve Phillově autě, kde se z něj stane zombie, takže ho v autě musí nechat a jít pěšky. Shaun se rozhodne, že se schovají u Winchestera, ale hospoda je obklopená zombie. Takže udělají zombie sami ze sebe.


V hospodě se to ale všechno zvrtne a pár lidí zemře. Musím ale říct, že konec je celkem happy end. :DMůj názor?
Já si myslím, že je to ten nejlepší film evah. V té době, co vyšel, to byl originální nápad. A myslím, že podobných filmů až zas tak moc nevyšlo.
Rozhodně se nejdená o obyčejný zombie film, jen varuju toho, kdo nemá rád krev..před půlkou vypnout.:D

(11 z 10)


Ann
At your service
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tereza Tereza | 1. april 2015 at 10:34 | React

Jak jsem psala minule, mě vaše recenze  baví. :D aspon vím na co kouknout, kdyz se budu nudit :D

2 queen-of-demons queen-of-demons | Web | 2. april 2015 at 16:32 | React

Tento film jsem viděla je úplně božíí ! :D miluji filmy se zombie :))

3 CherryPie CherryPie | Email | Web | 12. april 2015 at 15:45 | React

Mám s tima recenzema hrozný problémy. Už nepíšu snad nic jiného. Hrozné období...

4 CherryPie CherryPie | Email | Web | 21. april 2015 at 18:01 | React

Nechcete zpřátelit?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement